اطلاعات درموردشهرناپل

اطلاعات درموردشهرناپل

ناپل
كشور ايتاليا
استان :كمپانيا
مساحت كل :١١٧،٢٧ كيلومتر مربع
جمعيت: ٣،٠٥٢،٦١٨
پيش شماره : ٠٨١
ناپل، سومین شهر بزرگ ایتالیاست. شهر ناپل مرکز استان کامپانیا و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب ایتالیاست و در کل منطقهٔ شهری این کلان شهر بین ۳ الی ۴٫۴ میلیون نفرزندگی می‌کنند.این شهر در آغاز یک شهرکیونانی به نام نئوپولیس بود و بعدها تحت تسلط امپراتوری روم درآمد. از اواخر قرون وسطی تا سدهٔ ۱۸ میلادی این شهر جزء یکی از شهرهای مهم و بزرگ اروپا به شمار می‌رفت. تاریخ سیاسی ناپل از زمانی که در ادوار مختلف به پایتختی امپراتوری‌های جنوب ایتالیا انتخاب شد، شکل گرفت. بسیاری از ساکنان ناپل، ایتالیایی را به شدت با لهجه‌ای متفاوت از ایتالیایی استاندارد صحبت می‌کنند.
در داخل ناپل بناها و آثار ارزشمند معماری و تاریخی موجود است و به همین دلیل در ۱۹۹۵ تمام قسمت قدیمی شهر جزء میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
آب و هوای ناپل را می‌توان به سادگی آب و هوای مدیترانه‌ای نامید. زمستان‌هایی با باران‌های زیاد و ملایم همچنین تابستان‌های گرم و خشک در حالی که دمای بالای تابستان توسط لایه‌های جوّی دریا ملایم تر می‌شود را می‌توان از مشخصه‌های بارز ناپل و اکثر مناطق مدیترانه‌ای نامید.
همچين پيتزا يكي از جاذبه هاي اين شهر ميباشد كه در طول سال مسابقات و فستيوالهاي گوناگوني براي دوست داران پيتزا در اين شهر برگزار ميكنن ..
از ديدنى هاى اين شهر ميتوان به موارد زير اشاره كرد:
١-موزه باستانشناسی ملی
٢- قصر پالاتزو رئاله
٣-کلیسای سن دومنیکو ماجوره
٤-قلعه دل اوو
٥-مقبره سنت جنوریوس
٦-تئاتر تیترو سن کارلو

تاریخ ارسال: 1395/9/6
تعداد بازدید: 852

کلمات کلیدی

ارسال نظر


آدرس : تهران، میدان ونک ،خیابان حقانی، پلاک 54 , طبقه 2

تلفن : 41376 - 021 88642188 - 021

فکس : 88642197 - 021

آدرس پست الکترونیک : persiasafar@yahoo.com , Info@persiasafar.ir

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع
telegram instagram facebook google+ twitter