اطلاعات درمورد شهر ونیز

اطلاعات درمورد شهر ونیز

ونیز
به زبان ونيزي Venessia
استان ونتو
جمعیت جزيره ٢٦٠.٠٠٠ نفر
جمعيت با حومه ٣٧٠.٠٠٠ نفر
جمعيت استان حدود ٤.٩٠٠.٠٠٠ نفر
پيش شماره ونيز ٠٤١
جزیره ای در شمال ایتالیا که در میان دریای آدریاتیک قرارگرفته است
وبه صورت جزیره های کوچک است که جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله
قایق صورت می گیردشهر ونیز هم سطح دریا می‌باشد و دارای ۱۱۸ جزیره، بعضی از این جزایر به هم به وسیله پل متصل می‌باشند و بعضی دیگر مجزا.
قسمت تاریخی ونیز که درمرکز شهر ونیز قرار دارد به طور سنتی و از قدیم به شش قسمت تقسیم شده. این مناطق شش گانه عبارتند از درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو، کاستلو. این مناطق در دو طرف کانال گراند یا کانال بزرگ قرار دارند که حدود ۱۵۰ کانال کوچکتر را به هم وصل می‌کند.
ونیز به شهر کانال‌ها مشهور است دارای آب و هوای مدیترانه‌ای می‌باشد در زمستان‌ها به حداقل ۳ درجه بالای صفر به طور متوسط می‌رسد و در تابستان‌ها متوسط دمای هوا ۲۴درجه بالای صفر. رطوبت هوا نیز بالا می‌باشد
ونیزشهری بدون خودرواست رفت‌وآمد در درون آن با قایق انجام می‌شود. ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال‌ها نیز هست. برای مثال جشنوارۀ فیلم ونیز در اواخر اگوست، هر سال یکی از اتفاقات مهم دنیای فیلم و هنر است. کارناوال مشهور ونیز هم که در ماه فوریه در تمام شهر برپاست، از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین کارناوال‌های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک‌ها نیز مشهور است
از دیدنی‌های این شهر می‌توان به ميدان سن ماركو محل دفن يكي از حواريون حضرت عيسى مرقس( سن ماركو ) مشهور است و جزيره مورانو ، بورانو و محله يا پل ريالتو و كوچه هاى باريك و زيباى اين جزيره اشاره‌کرد.

تاریخ ارسال: 1395/9/1
تعداد بازدید: 621

کلمات کلیدی

ارسال نظر


آدرس : تهران، میدان ونک ،خیابان حقانی، پلاک 54 , طبقه 2

تلفن : 41376 - 021 88642188 - 021

فکس : 88642197 - 021

آدرس پست الکترونیک : persiasafar@yahoo.com , Info@persiasafar.ir

طراحی و تولید: ایده پرداز طلوع
telegram instagram facebook google+ twitter